Nagyszabású ünnepséggel készül a Faluház 50. születésnapjára.
Érdekes végignézni ezen a félszázadon.
Elsőként Iglói Sarolta nevét kell megemlíteni ez alkalomból, akinek vezetése alatt kulturális fellendülés indult az 1970-es években. Az akkor még Klubkönyvtárnak nevezett intézményben 1973-ban fellépett Hofi Géza és Dévai Nagy Kamilla is. Kiss László szobrászművész vezetésével képzőművészeti stúdió alakult, ahol bemutatkozhatott a helyiek közül Giron Éva, Gyuricza Károly, Járosi Károly, Tódor Géza. 1974-ben alakult meg a Barátság Nyugdíjas Klub, melynek tagjai napjainkban is fiatalos lendületű klubéletet élnek. Fellépett nálunk az akkor még főiskolai hallgató Gulyás Dénes, aki jelenleg az Operaház egyik legjelentősebb tenoristája.
1977-től Iglói Saroltát Cservény József váltotta a vezetői székben. A ház életét sok jó ötlettel gazdagította, például tűzzománc és üvegplasztika szakkör beindításával, továbbá magas szintű tudományos és művészeti kapcsolatai segítségével olyan előadókat tudott Erdőkertesre hozni, akik az adott kor országosan elismert személyiségei voltak. Ám igazi áttörést nem, csak részsikereket ért el. A televízió jelentős terjedésével egyre kevesebben mentek el szabadidejükben a művelődési házakba – országosan is.
1983-84-ben történt meg a Ház bővítése, melynek átadásakor új nevet vett fel: Ady Endre Művelődési Ház. Élére a szakmailag rendkívül jól képzett, sikeres népművelő, Dániel Kornél került. Az ő igazgatása idején lett Erdőkertes a kistérség egyik fontos közművelődési helyszíne. A hozzá köthető kulturális megújulásnak talán legkiemelkedőbb eseménye a Csoóri Sándor költeményéről elnevezett Anyám Fekete Rózsa című vers- és prózamondó találkozó, amit első alkalommal 1991-ben rendeztek meg Erdőkertesen. Néhány év múlva ez a találkozó nemzetközi méretűvé növekedett. 1999-ig minden évben Erdőkertesen rendezték meg, 2000-től Dániel Kornél áthelyezte működését a nagyobb anyagi támogatást biztosító Veresegyházra.
Dániel Kornél távozása után néhány évig nem volt kinevezett igazgatója a Háznak, hanem megbízott „közönségszervezőként” Kékesi Péter tevékenykedett, aki akkor már több évtizedes sportvezetőként bizonyította kiváló szervezőképességét.
Majd a 2004. január 24-i megnyitás után új lendülettel indult meg a Művelődési Házat és a könyvtárat egyesítő Faluház és Könyvtár kulturális élete. Az intézmény életét Pallag Katalin másfél évtizedes vezetői munkássága határozta meg. Hivatalosan 2019. december 10-ig töltötte be ezt a tisztséget. 2021 év végéig már nyugdíjasként menedzselte azt a pályázatot, amit még a vezetése alatt kezdtek el. Csinálta mindezt elhivatottságból, társadalmi munkában. Állhatatos és hittel teli munkájával beírta magát az erdőkertesi kultúrtörténelembe.
Jelenleg Szőke Zoltán megbízott vezetőként irányítja a Faluház életét. Koordinálásával kerül sor a Faluház 50 éves születésnapjára. Gazdag program várja az erdőkertesieket: hagyományőrzés, zenés bábjáték, interaktív foglalkozás gyerekeknek, zenés-táncos programok, stand-up, musical, Rippel fivérek - hogy csak néhány programot említsünk. Este Kökény Attila lép fel Erdőkertesen.
További információk: www. erdokertesfaluhaz.hu vagy 06 28 595 066-os telefonszámon.